TXM złożyło wniosek o upadłość

txm upadłość 2022

„Przychody ze sprzedaży osiągnięte w pierwszym kwartale 2022 są o 13% niższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku 2021. Znacząco spadła zarazem marża, na co wpływ ma przede wszystkim sporządzenie sprawozdania za I kw. Przy braku zasady kontynuacji działalności, w efekcie czego koszt własny sprzedaży w I kw.

Sieć sklepów TXM znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość

Właściciel drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych ma spore problemy. Z powodu przedłużającej się procedury restrukturyzacyjnej musiał złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Na koniec 2021 roku sieć TXM liczyła w Polsce 204 sklepy o łącznej powierzchni 46,9 tys. Do 2018 roku, gdy firma miała 390 sklepów o łącznej powierzchni 104,6 tys. Zarząd TXM złożył 30 kwietnia wniosek o upadłość spółki – podał TXM w komunikacie. TXM Textil Market złożył wniosek o upadłość ze względu na to, w jak trudnej sytuacji finansowej się znalazł – TXM zmagała się z wielomilionowymi stratami operacyjnymi.

Sieć TXM wcześniej już miała kłopoty

Planowana restrukturyzacja opiera się na eliminacji nierentownych elementów biznesu, czyli operacji zagranicznych i wybranych sklepów w Polsce, a także na lepszym dopasowaniu oferty do potrzeb docelowych klientów. W obszarze restrukturyzacji finansowej spółka będzie dążyła do zawarcia układu z wierzycielami. – Sklepy Wydarzenia które należy zwrócić na następny tydzień dyskontowe przejmują klientów, którzy do tej pory dokonywali zakupów w innych miejscach, m.in. Widzimy, że specjaliści odzieżowi mają w tym miejscu przewagę i dzięki temu ten kawałek biznesu rośnie szybciej niż całość rynku – mówił w 2015 roku Bogusz Kruszyński, wiceprezes spółki Redan, współwłaściciela TXM.

TXM miało 16,58 mln zł straty netto, 15,8 mln zł straty EBIT w I kw. 2022

Ale po cenie znacznie niższej niż hurtowa, dlatego klientowi są w stanie zaproponować zniżkę rzędu 60 procent od pierwotnej ceny detalicznej. TXM Textil Market to znana sieć dyskontów odzieżowych. Polscy klienci chętnie robili zakupy w jej sklepach, ponieważ zawsze oferowały naprawdę szeroką ofertę z modnymi rzeczami dla kobiet, mężczyzn, jak również dzieci. Ponadto TXM Textil Market gwarantował niskie ceny, które nie występowały w wielu konkurencyjnych sieciówkach.

Orlen wybrał się na zakupy. “Jedna z największych transakcji na krajowym rynku OZE”

Jeszcze na koniec 2021 roku sieć miała na terenie naszego kraju 204 placówki. Dawna strona internetowa TXM nie działa już od kilku miesięcy, a kilka dni temu opublikowano informację o zmianie adresu strony. Ropa rośnie i nadal handluje w pobliżu 9-miesięcznego szczytu Teraz na nowej witrynie możemy przeczytać wyłącznie publikowane raporty. Obie firmy mają podobny model działania skupują do dostawców i producentów produkty z wycofywanych ze sklepów kolekcji.

Sąd wydał decyzję. TXM Textil Market oficjalnie upadło

Na rynku nieruchomości w drugim kwartale widoczne było osłabienie popytu na mieszkania – wynika z raportu Otodom i Polityki Insight. Eksperci tłumaczą, że nabywcy wstrzymują się z zakupem nieruchomości w oczekiwaniu na wejście w życie zapowiadanego rządowego programu dopłat. Jak wskazali autorzy, wzrosło za to zainteresowanie domami jednorodzinnymi.

W lipcu liczba zarejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych o masie całkowitej do 3,5 ton wzrosła o 15 procent w porównaniu rok do roku – przekazał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Jak podaje instytut, ubiegły miesiąc był piętnastym z rzędu, w którym odnotowano wzrost liczby rejestracji w ujęciu rocznym. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się marki takie jak Toyota, Skoda oraz Volkswagen. Początek sierpnia nie Zbliżające się groźba obowiązkowych zakupów może wkrótce zniknąć w Europie po nowej propozycji powinien przynieść istotnych zmian cen – średnie ceny benzyny Pb95 i diesla od początku czerwca utrzymują się w okolicach 6,40-6,50 złotego za litr – prognozują w raporcie eksperci BM Reflex. Także eksperci portalu e-petrol przewidują, że ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach paliw w przyszłym tygodniu nie powinny ulec większym zmianom, zdrożeć może natomiast autogaz, a to z powodu problemów z dostępnością taniego LPG ze Wschodu.

Firma jako powód likwidacji wskazała problemy z utrzymaniem płynności spowodowane “negatywnym wpływem pandemii COVID-19”. TXM znalazł się w poważnych kłopotach finansowych. Popularne dyskonty odzieżowe osiągają tak złe wyniki sprzedaży, że nie opłaca się w nie inwestować dalej. Zarząd złożył wniosek o upadłość 30 kwietnia. Na stronie głównej sieci przestały ukazywać się aktualne gazetki promocyjne, tak jakby nie chciano zachęcać już klientów do zakupów i nie proponowano im nowości, poza tym jednak wszystko działa a butiki w galeriach nadal funkcjonują. Władze grupy TXM, do której należy sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket (375 sklepów o łącznej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych) poinformowały o złożeniu do sądu wniosku o ogłoszeniu upadłości.

  1. Spółka w opublikowanym komunikacie wskazała, że przyczyną jej upadku był „negatywny wpływ pandemii COVID-19”.
  2. Sąd ogłosił upadłość firmy, która od dłuższego czasy miała problemy finansowe.
  3. W tej chwili TXM w sposób normalny prowadzi bieżącą działalność.
  4. Kilka dni temu syndyk masy upadłości TXM Textilmarket poinformował, że dnia 7 grudnia 2022 roku uprawomocniło się sądowe postanowienie w przedmiocie ogłoszenia upadłości wskazanej sieci sklepów.
  5. Przekonują jednak, że ma to tylko charakter formalny.

Już 30 kwietnia 2022 roku zarząd TXM zgłosił się z wnioskiem o upadłość spółki. Ta decyzja podyktowana była złymi wynikami finansowymi i brakiem pomocy ze strony państwa w trudnej sytuacji firmy w czasie pandemii COVID-19. Wniosek o upadłość spółki został złożony w sobotę, 30 kwietnia.

txm upadłość 2022

Na bieżąco mamy także zapewnione źródła finansowania ze strony współpracujących z nami banków – dodaje wiceprezes. Polski biznes powstał w 1989 roku jako Adesso, później zmienił nazwę TXM Textilmarket. Z kolei pierwszy sklep TK Maxx założyła w 1994 roku grupa entuzjastów mody z Wielkiej Brytanii. W Polsce jest obecny od 2009 roku i ma już 29 salonów, jednak celuje w klientów galerii handlowych. Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia.

This entry was posted in Forex Trading. Bookmark the permalink.